Czy garnitur musi być „sztywny”?

Garnitur, których pokochasz

Garnituru to jedna z najbardziej klasycznych męskich stylizacji. Jest ona wymagana w przypadku wielu profesji, jest to także formalny męski strój, który obowiązkowo wkładany jest na różnego typu uroczystości. Jednak wielu mężczyzn nie darzy garniturów zbyt gorącymi uczuciami. Powodem najczęściej jest tutaj poczucie tego, że garnitury jest sztywny, uwiera i najogólniej rzecz ujmując jest niewygodny. Czy każdy garnitury musi być sztywny?

To pytanie retoryczne, bowiem na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych garniturów, które wcale nie muszą być „sztywne”.

Pierwszym krokiem do pozbycie się uczucia, że garnitur nas usztywnia, jest odpowiedni dobór fasonu i rozmiaru garnituru. Choć może to wydać się zaskakujące znaczny odsetek mężczyzn, którzy uważają, że garnitury nie są wygodne, twierdzi tak ponieważ ich komplety są źle dobrane.

Wybierając garnitur, jeśli nie chcemy, by robił on wrażenie sztywnego, warto skupić się na jego kolorze. Obecnie na rynku znaleźć można męskie garnitury w niemal każdym kolorze. Panowie, którzy nie lubią nudy i chcieliby aby ich garnitur był wyjątkowy i niepowtarzalny mogę zdecydować się na garnitury w czerwonym, kobaltowym czy jasnozielonym kolorze bądź mogą pokusić się o garnitur w desenie np. kropki, prążki czy kwiaty.

Innym elementem, który może „usztywniać” garnitur jest materiał, z którego został wykonany oraz jego faktura. Obecnie na rynku można spotkać wiele różnorodnych materiałów z których wykonane są garnitury począwszy od wełny, na jedwabiu i aksamicie skończywszy.

Mówiąc o garniturach warto wspomnieć także o tak zwanych zestawach kompletowanych, czyli garniturach, w których marynarka ma inny kolor niż spodnie, dzięki czemu mogę one zarówno występować w komplecie, jak i być noszone do innych spodni czy innej marynarki. Taki garnitury to sposobu na urozmaicenie stroju, zwłaszcza jeśli garnitur jest elementem dress code w firmie.

Kolor, deseń, krój, materiał i jego faktura – wszystko to może sprawić, że garnitury wcale nie będzie sztywny.